Bu Altcoin Kurucusu SHIB ve LDO Satıp Tokenini Aldı: Fiyat Fırladı!

Maker kurucusu 12 milyar SHIB ve 75 bin LDO’yu elden çıkardı. Kurucu daha sonra, kendi altcoin projesinin yerel tokeni olan MKR aldı. Bu birikim MKR tokenı için iyimserliği körükledi. MKR fiyatı, kurucu ortağın birikimiyle doğan iyimserliği yansıtarak fırladı.

Kurucunun SHIB ve LDO takası MKR rallisini tetikliyor mu?

Maker’ın yerel tokenı MKR’nin fiyatı, varlıklarda yapılan bu takasın ardından yaklaşık %20 artış gördü. Bu da piyasada dikkatleri çekti. On-chain izleyici Scopescan’ın bildirdiğine göre, Maker’ın kurucu ortağı Rune Christen, Shiba Inu’nun yerel tokenı SHIB ve Lido DAO’nun yerel tokenı LDO’yu MKR ile değiştirerek Ethereum tabanlı akıllı sözleşme platformunun tokenı için daha geniş kripto piyasasında muazzam bir iyimserlik yarattı.

İzleyici Scopescan’a göre, MakerDAO kurucu ortağı 12 milyar SHIB ve 75.000 LDO sattı. Ayrıca, ikisini USDC ile değiştirdikten sonra Christen, ortalama 2.389 dolardan 312 MKR satın aldı. Kurucu ortak bu SHIB tokenlerini bu ayın başlarında satın almıştı. Bu Christen’in ilk SHIB satın alımıydı. Christen, ortalama 0,00001334 dolar fiyattan 98.000 dolar değerinde alım yaptı. Bu birikimi, meme coin Shiba Inu için iyimserliğin altını çizdi. Ancak, 12 milyar SHIB ve 75.000 LDO’nun MKR için takas edilmesiyle, yatırımcı güveninde bir değişimin yörüngesinde dönen spekülasyon dalgası ve MKR’nin bugün tanık olduğu ralli doğdu.

Altcoin fiyat performansı

Rune Christen’in kayda değer MKR alımının ardından, altcoin fiyatı yaklaşık %20 artış kaydetti. Böylece, küresel çapta kripto piyasası traderlarının ve yatırımcılarının ilgisini çekti. Yazı itibariyle MKR fiyatı son 24 saat içinde %19,22’lik önemli bir artış gördü. Token şu anda 2.472 dolardan işlem görüyor. Kurucu ortakların birikimi fiyat pompasına ağırlık veriyor gibi göründüğünden, olağanüstü ralli derhal çekiş kazandı.

MKR günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto paranın piyasa değeri %19,35 artarak 2,28 milyar dolara ulaştı. 24 saatlik işlem hacmi %174 artarak 156,7 milyon dolar oldu. Bu durum, daha geniş kripto piyasasında token için muazzam bir yükselişi körükledi. Bu arada, token’ın türev verileri MKR’de ek yükseliş yaratarak piyasaya giren önemli miktarda yeni paraya ve gelişen piyasa faaliyetine işaret etti. Coinglass, tokenin açık faizinde %47,67’lik bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, işlem hacmi %325,12 arttı. Bu durum, MKR’nin etrafında bir iyimserlik dalgası yaratıyor. Böylece, Christen’in birikimine ve bugünkü fiyat artışına paralel olarak, piyasada bir yükseliş trendine işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x