Van protestolarında tutuklanan Sedanur Uğur ve Sibel Örkmez’e cezaevinde saldırı

Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM Partili Abdullah Zeydan’a mazbata verilmemesi kararına karşı düzenlenen protestolara katıldıkları için tutuklanan Sedanur Uğur ve Sibel Örkmez, adli tutuklular ile kaldıkları koğuşta, yaklaşık 30 tutuklunun saldırısına uğradı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, 2 Nisan günü İzmir’de gerçekleşen eylemde gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Sedanur Uğur ve Sibel Örkmez adli tutuklularla tutuldukları koğuşta saldırıya uğradı. Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutulan Uğur ve Örkmez, adli tutuklular ile kalmak istemediklerini söylemelerine rağmen cezaevi yönetimi tarafından aynı koğuşta tutulmaya devam etti.

Koğuşta ayakta sayım vermeyi reddeden Uğur ve Örkmez, 26 Nisan’da koğuşta kalan diğer tutukluların saldırısına maruz kaldı. Gardiyanların “Bunlar aşağıda sayım vermezse, sizin de başınız yanar” diye tehdit etmesi sonrasında 30 tutuklunun Uğur ve Örkmez’e saldırdığı iddia edildi.

Darp raporu Uğur ve Örkmez’in kollarında ve vücutlarının çeşitli yerlerinde morluklar oluştuğu, saçlarının yolunduğu belirtildi.

Saldırının ardından bu koğuştan alınarak 2 gün hücrede tutulan Uğur ve Örkmez, yine adli tutukluların bulunduğu başka bir koğuşa verildi.

Uğur ve Örkmez’in avukatlarının olay hakkında suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x